Доктор філософських наук, професор, проректор з навчально-наукової роботи Національного університету «Острозька академія», учасник проєкту EURoCoPR Дмитро Шевчук опублікував рецензію на книгу Дениса Кірюхіна (Денис Кірюхін. Дискурси справедливості в історичному контексті.К.: Стилос, 2021, 202 с.) у часописі «Критика».
У книжці Дениса Кірюхіна реалізовано амбітний задум: дослідити, як змінювалися уявлення людства про справедливість. Автор представляє основні дискурси справедливости від найдавніших часів до сучасности, і кожен із них не лише виражає розуміння справедливости, а й відбиває систему соціяльних практик, економічних та політичних відносин. Зміну дискурсів, відповідно, пов’язано не лише з переосмисленням справедливости, а й зі змінами в політичній, правовій, економічній сферах того чи того суспільства. З огляду на це, Кірюхін ставить перед собою завдання виокремити поворотні моменти історії змін розуміння справедливости. При цьому на основі аналізу праць, присвячених цій темі, автор доходить висновку, що, з одного боку, різні концепти справедливости не може бути зведено до спільного знаменника, але водночас їхня множинність не призводить до релятивізму, оскільки можна виявити закономірності трансформації уявлень про неї.
Далі читати тут: https://krytyka.com/ua/reviews/dyskursy-spravedlyvosti-v-istorychnomu-konteksti
Дмитро Шевчук Д. (2023). Дискурси справедливості в історичному контексті. Критика, №1–2.
Довідково:
Проєкт «Громадянське суспільство у процесі вирішення конфліктів: досвід ЄС для України» (101084973 — EURoCoRP — ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCH) реалізується Національний університетом «Острозька академія» за співфінансування Європейського Союзу та має на меті популяризувати цінності громадянського суспільства ЄС у процесі розв’язання конфліктів та підвищити обізнаність щодо сучасних конфліктів гібридного типу.
Фото: